Поврзи се со нас

Гостивар

Приведени маж и жена, физички се пресметувале на улица во Гостивар

Објавено

на

СВР Тетово информира дека вчера (18 октомври) околу 15 часот и 15 минути, полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар ги привеле 29-годишниот Р.Х. од Гостивар и 42-годишната Л.Т. од Кочани, кои половина час пред тоа физички се пресметувале пред угостителски објект на улица „Браќа Ѓиновски“ во Гостивар, а поради нивни нерасчистени финансиски односи.

По документирање на случајот на инволвираните ќе им бидат изготвени соодветни поднесоци, извести полицијата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 1 недела

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 5 дена

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 2 недели

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 4 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 3 недели

Гостопримството на гостиварци и дали биле подобри домаќини од тетовци?…

Огласи за вработување:

Популарно изминативе 100 дена