fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Приведени три лица во гостиварско поради марихуана

Објавено

на

МВР информира дека вчеравечер (31 октомври) во 22 часот во село Вруток од страна на полициски службеници од Полициска станица Гостивар биле приведени три лица, Ф.М., А.А. и В.С. на возраст од 23 до 36 години од гостиварски села и од градот Гостивар бидејќи кај нив била пронајдена марихуана и дробилкa.

По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ ТРЕБА ДА СЕ ЛЕГАЛИЗИРА МАРИХУАНАТА ВО ЗЕМЈАВА?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!