fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Приведени три лица во Маврови Анови

Објавено

на

  • Shqip

Вчера (10 јуни) околу 10 часот и 40 минути, во Маврови Анови, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар привеле три лица, албански државјани. Како што информираше СВР приведени бил 24 годишниот Д.К., 52 годишниот Г.К. и М.К. 49 годишен, кои го злоупотребиле туристичкиот престој и изведувале градежни работи на објект.

Албанските државјани биле задржани во Полициската станица Гостивар за натамошна постапка.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали ќе одите на летен одмор?

Вработувања Полог:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!