Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 17/04/2019 | 11:34

Приведени три лица заради физички напад врз гостиварец

Гостиварската полиција лишила од слобода три лица, по пријава за физички напад. Според информациите од СВР Тетово, шеесет и шестгодишниот гостиварец  Р.М, вчера (16  април) пријавил дека околу 18 часот, додека се враќал кон својот дом на улица „Живко Брајковски“ во Гостивар, во непосредна близина на домот, физички го нападнале три лица.

Набрзо потоа, биле приведени 24 годишниот А.И., 27 годишниот М.И. и еден 17-годишник од Гостивар поради сомнение дека учествувале во физичкиот напад. Лицата била задржани се во Полициската станица Гостивар за целосно расчистување на случајот.

Напишете коментар