fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Приведениот скопјанец на гостиварска патарина превезувал две шишиња масло од канабис и хашиш смола

Објавено

на

Секторот за внатрешни работи Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар вчера (14 јануари) до Основното јавно обвнителство Гостивар поднесе  кривична пријава против 29-годишниот скопјанец Д.Ј. поради основи на сомнение дека сторил кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

Пријавениот Д.Ј. се сомничи дека во текот на овој месец од Република Албанија набавил поголема количина хашиш смола и хашиш масло, која планирал да ја продаде во Скопје и други градови во земјата, информира полицијата.

Д.Ј. на 13 јануари годинава околу 19 часот лишен е од слобода на магистралниот пат Гостивар-Кичево, бидејќи при преглед на неговото возило „фолксфаген голф“, со скопски регистарски ознаки,  биле пронајдени две шишиња со масло од канабис.

Судија на претходна постапка во Основниот суд Гостивар вчера му определил мерка притвор од 30 дена и Д.Ј. спроведен е во Казнено-поправната установа Затвор Скопје во Скопје.

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!