fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Приведено лице во ПС Гостивар поради огревни дрва без документи

Објавено

на

Вчера (20 агвуст) околу 21 часот и 30 минути, во гостиварско Орќуше, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар лишиле од слобода 39-годишен жител од ова село, во чија куќа и помошни објекти биле пронајдени огревни дрва за кои не ја поседувал потребната документација.

СВР извести дека претходно, огревни дрва без документи за нивно пренесување му биле пронајдени и во неговото возило „рено канго“, со гостиварски регистарски ознаки, кое полициските службеници го запреле на влезот во Гостивар, во близина на Здуњската крстосница.

Возилото и дрвата со потврда му се одземени, a лицето е задржан во Полициската станица Гостивар и по целосно расчистување и документирање на случајот, против него ќе следува соодветен поднесок.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 4 недели

Какво време не‘ очекува оваа работна недела?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!