fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Приведено лице кое пукало на свадба во Дебреше

Објавено

на

Вчера попладне околу 17 часот во Центарот за известување и команда Тетово било пријавено дека во гостиварско Дебреше, за време на одржување на семејна веселба, во куќата на 54 годишниот  А.Б. дошло до нарушување на јавниот ред и мир со пукање од огнено оружје.

„Полициски службеници излегле на местото и утврдиле дека нарушувањето било извршено од страна на 53 годишниот Н.А. од село Сенокосе. Тој испукал неколку куршуми со гасен-сигнален  пиштол „Екол Арас“калибар 9мм. На местото не биле пронајдени чаури, а лицето било приведено за понатамошна постапка. Гасниот пиштол му бил одземен со потврда. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава“, соопшти полицијата.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!