fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Приведено лице во ПС Гостивар по пријава за физички напад и закани со пиштол

Објавено

на

Шеесетгодишниот И.Б. од гостиварското село Добридол, вчеравечер (27 мај) околу 23 часот и 30 минути пријавил дека еден час пред тоа, во угостителски објект во селото бил физички нападнат од  65-годишниот Ќ.Р. од истото село.  Според неговото кажување, Ќ.Р. му се заканил и со пиштол.

Полицијата информира дека набрзо потоа пријавениот бил приведен и задржан во Полициската станица Гостивар за целосно расчистување на случајот, а пронајден и одземен му е  пиштол „ЦЗ“ калибар 7,65 милиметри со рамка со 8 куршуми, кои ги поседувал без дозвола.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!