fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Приведено седумнаесетгодишно момче во Гостивар

Објавено

на

Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера (24 април) во 18.30 часот во Гостивар, полициски службеници од Полициската станица Гостивар лишиле од слобода 17-годишен малолетник од селото Вруток, гостиварско, затоа што при преглед кај него биле пронајдени марихуана, ризли и семки од канабис.

По целосно докумнетирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, извести полицијата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!