Поврзи се со нас

Гостивар

Приведувања во Гостивар поради агресија кон полицајци и пронајдена марихуана

Објавено

на

СВР Тетово информира дека вчера (28 јуни) околу 18 часот и 20 минути, на улица „101“ во Гостивар, полициски службеници на Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 44-годишниот гостиварец М.Л. кај кого била пронајдена марихуана. Тој е задржан во Полициската станица Гостивар и по целосно расчистување на случајот против него ќе следува поднесок.

Ноќеска околу 1 часот и 30 минути после полноќ, полициски службеници на Одделение за внатрешни работи Гостивар го привеле 59-годишниот гостиварец Н.Ш. кој го нарушил јавниот ред и мир и се однесувал агресивно кон нив, соопшти СВР Тетово. По целосно документирање на случајот против него ќе следува поднесок.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 4 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 6 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 7 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 8 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 8 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 11 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 11 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 12 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Огласи за работа:

Advertisement

сите дневни вести на Телеграм:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена