Поврзи се со нас

Гостивар

Приведувања во Гостивар заради нарушување на јавен ред и мир

Објавено

на

СВР Тетово информира дека ноќеска (8 февруари) во 2 часот, полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар го привеле 28-годишниот гостиварец В.С. затоа што го нарушил јавниот ред и мир и се заканувал на неговите родители. Тој е задржан по Полициската станица Гостивар и ќе се соочи со поднесок.
СВР Тетово информира и за друг случај на приведување во Гостивар: Полициски службеници на Одделение за внатрешни работи Гостивар, вчеравечер (7 февруари) во 19 часот и 50 минути го привеле 48-годишниот гостиварец В.Д. затоа што го нарушил јавниот ред и мир и лажно пријавил настан. По целосно документирање на случајот ќе му биде изготвен поднесок.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 2 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 5 дена

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Популарно изминативе 100 дена