Поврзи се со нас

Гостивар

Приведувања во ПС Гостивар заради физички напад и агресија кон полицајци

Објавено

на

Вчера (7 јануари) околу 20 часот и 45 минути, полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар, во Градец лишиле од слобода 24 годишник од ова село, кој одбил да се легитимира, се однесувал агресивно и им давал отпор при лишувањето, информира полицијата. Лицето било задржано во Полициската станица Гостивар за расчистување на случајот и против него ќе следува соодветен поднесок.

Шеесет и двегодишен жител на Градец, исто така вчера (7 јануари) во 12 часот и 25 минути во СВР Тетово пријавил дека еден час пред тоа во селото физички бил нападнат од негов соселанец на возраст од 53 години, со кого подолго време имале нарушени односи. Нешто подоцна, пријавениот бил приведен во Полициската станица Гостивар, по што му се одземени пиштол и ловечка пушка, кои ги поседувал со дозвола.

Се расчистува и документира случајот.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 3 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена