Поврзи се со нас

Гостивар

Приведувања во угостителски објект во Гостивар во 4 часот ноќеска

Објавено

на

СВР Тетово информира дека полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар, ноќеска (11 јануари) околу 4 часот во угостителски објект на улица „Илинденска“ во Гостивар го лишиле од слобода 44-годишниот Е.Н. од Вруток, кој непосредно пред тоа во објектот го нарушил јавниот ред и мир, а потоа физички го нападнал Р.Б.(48) од Гостивар и еден од полициските службеници кои преземале службени дејствија.

Поради нарушување на јавниот ред и мир бил приведен и С.Н.(41) од Вруток.

Е.Н. е задржан во Полициската станица Гостивар и по целосно документирање на случајот против двајцата ќе бидат изготвени соодветни поднесоци, извести полицијата.

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 4 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 8 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 9 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена