Поврзи се со нас

Рецепти

Пробајте Гулаб јамун – индиски традиционален десерт

Објавено

на

Ниту една голема индиска прослава не може да помине без овие традиционални и супер слатки индиски колачиња да се најдат на масата. Гулаб на персиски значи „розова вода“, служена во шеќерен сируп од рози.

Потребни состојки:

1 чаша обезмастено млеко во прав
3 лажици брашно (повеќе ако е потребно)
1 лажица сецкани или мелени бадеми
1/2 лажичка сецкан кардамон или ѓумбир
2 лажици путер
1/2 чаша топло млеко
1 чаша кафеав шеќер
1,5 чаша вода
1 лажица вода од роза

Подготовка:

– Најпрво ставете го преливот да се готви. Температурата подесете ја на најјако, кога ќе проврие, намалете и оставете уште 8 до 10 минути.

– Ставете ги сите горенаведени состојки во сад и измешајте ги со рака. Покријте и оставете ја смесата да отстои пет минути. Формирајте топки не поголеми од оревите.

– Во тава ставете масло, намалете ја топлината на средна температура. Штом се стопли, ставете ги топчињата во маслото и пржете ги додека не добијат малку посилна боја.

– Готовите топчиња ставете ги во топлиот прелив и покријте ги побрзо да се натопат. Можете да додадете 1 лажица розова вода и една лажица сок од лимон.

Сподели ја веста:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена