• Дата: 14/02/2018

Пробиен патот Маврово – Дебар

Сообраќајот на регионалниот пат Маврово-Дебар, близу Бигорскиот манастир повторно е отворен за сообраќај. Како што информиравме, утрово паднала нова поголема лавина од снег и дрвја, во близина на Бигорскиот манастир.

Екипите на Македонија пат по интензивна работа со целокупна расположива механизација успеаа да го расчистат патот.

Градоначалникот на општина Маврово Ростуште, Медат Куртовски на својот фејсбук профил објави и видео на кое ја пркажува моменталната состојба.

Оставете коментар

Вашата Емаил адреса нема да биде објавена.Задолжителните полиња се означени *

*