fbpx
Поврзи се со нас

Македонија

Продаден “Skopje City Mall”

Објавено

на

Најголемата инвестициска група во Албанија „Балфин Груп” ја објави продажбата на Скопје Сити Мол на „Hystead” во Велика Британија.

01

Продажбата е објавена вчера, а сумата за која е продаден трговскиот центар изнесува 92 милиони евра.

Скопје Сити Мол беше изграден и управуван од Балфин Груп. Беше отворен во 2012 година и е најголем трговски центар во Македонија, со многу светски брендови.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!