fbpx
Поврзи се со нас

Македонија

Продолжен рокот за аплицирање на повиците од четвртиот сет мерки за секторите туризам и угостителство

Објавено

на

Министерството за економија ги известува заинтересираните апликанти дека рокот за аплицирање за објавените јавни повици од четвртиот пакет економски мерки за справување со последиците од КОВИД-19 кризата во секторите туризам и угостителство се  продолжува до 04.12.2020 година.

Се продолжува рокот за аплицирање за следните јавни повици објавени на веб -страната на Министерството за економија на 16.11.2020 година:

1.Јавен повик за враќање на уплатената такса за привремен престој за 2019 година на сите категоризирани угостителски објекти
2.Јавен повик за издавање на грантови за лиценцирани туристички агенции
3. Јавен повик за издавање на грантови за лиценцирани туристички водичи
4. Јавен повик за издавање на грантови за  игротеки
5. Јавен повик за издавање на грантови за ресторани за свадби
Аплицирањето за јавните повици е електронски на платформата „Дома си е дома
Повеќе детали на следниот линк: http://www.economy.gov.mk/doc/2867

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 7 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 4 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!