fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Продолжува да се тресе тлото – Регистрирани два нови земјотреси околу Гостивар

Објавено

на

Уште два земјотреси се регистрирани изминативе неколку часа во близина на Гостивар, по силниот потрес утринава со интензитет од 5,5 според Рихтер.

Првиот со јачина 3.8 беше регистриран околу 12 часот напладне, со епицентар на 18 километри југозападно од Гостивар со длабочина на 10 километри.

И вториот околу 13 часот и 26 минути, 3.7 степени според Рихтер, исто така со епицентар во гостиварското подрачје, односно на 19 километри југозападно од градот, на длабочина од 2 километри.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!