fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Продолжува нестабилното време во Гостивар

Објавено

на

Времето во Гостивар претпладнево ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а во текот на денот ќе има делумно намалување на облачноста, соопштија од Управата за хидрометеоролошки работи.

Попладне и во вечерните часови ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Максимална температура од 20 до 25 степени и УВ зрачење 4.

Истото ке се задржи и за викендот со намалени врнежи. Подобрување и сонце се очекува од Понеделник.

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!