Поврзи се со нас

Вести

Временска прогноза: Сончев и жежок викенд

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Максималната температура во гостиварсиот регион ќе достигне до 33 степени Целзиусови, а индексот на УВ зрачење ќе иснесува 7.

Слични временски услови не очекуваат и утре и во недела. Минималната температура ќе биде 16 степени, а максималните ќе се искачат до 35 степени.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!