Поврзи се со нас

Вести

Временска прогноза: Сончев и жежок викенд

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Максималната температура во гостиварсиот регион ќе достигне до 33 степени Целзиусови, а индексот на УВ зрачење ќе иснесува 7.

Слични временски услови не очекуваат и утре и во недела. Минималната температура ќе биде 16 степени, а максималните ќе се искачат до 35 степени.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно