fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Прогноза за Гостивар: Ветровито време и услови за дожд

Објавено

на

Новата седмица во гостиварскиот регион започнува со ветровито време и умерена облачност. Во текот на попладневните часови на денешниот ден (понеделник, 29 април) ќе има услови за врнежи од дожд. Температурата ќе се движи од 5 до 18 степени.
Утре (вторник), според прогнозите облачноста ќе се зголеми, ќе дува засилен западен ветер и ќе има услови за краткотрајна нестабилност, проследена со пороен дожд и грмежи. Температурата ќе биде од 4 до 17 степени.
За првиот дел од првомајскиот ден (среда) на гостиварското подрачје, се прогнозира мала до умерена облачност, со умерен до засилен ветер. Во попладневните часови се очекува дожд. Температурата ќе се движи во интервал од 6 до 18 степени.
Слично време, метеоролозите најавуваат и за четврток, додека во петок се очекува стабилизација и покачување на температурата.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!