Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 14/06/2019 | 10:20

Викенд временска прогноза за Гостивар

И во текот на престојниот викенд, во гостиварскиот регион ќе продолжи топлото време со високи дневни температури.

Денес, петок, Сонцето изгреа во 5 часот и 1 минута, а ќе зајде во 20 часот и 12 минути. Времето ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер, а температурата ќе се движи во интервал од 17 до 33 степени. Зрачењето на штетните УВ зраци е високо, со индекс 9, поради што се препорачува соодветна заштита при подолго изложување на сонце.

Според прогнозите, во сабота и недела температурата ќе биде од 17 до 31 степен, ќе владее сончево време со умерена локална облачност, проследено со слаб до умерен ветер од променлив правец.

 

Напишете коментар