Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Викенд временска прогноза за Гостивар

И во текот на престојниот викенд, во гостиварскиот регион ќе продолжи топлото време со високи дневни температури.

Денес, петок, Сонцето изгреа во 5 часот и 1 минута, а ќе зајде во 20 часот и 12 минути. Времето ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер, а температурата ќе се движи во интервал од 17 до 33 степени. Зрачењето на штетните УВ зраци е високо, со индекс 9, поради што се препорачува соодветна заштита при подолго изложување на сонце.

Според прогнозите, во сабота и недела температурата ќе биде од 17 до 31 степен, ќе владее сончево време со умерена локална облачност, проследено со слаб до умерен ветер од променлив правец.

 

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!