fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Временска прогноза за оваа работна недела во Гостивар

Објавено

на

Во деновите од оваа работна недела на подрачјето на Гостивар не очекува претежно сончево време со пониски утрински температури и поголемо затоплување кон крајот на работната недела.

Денес е понеделник, сонцето изгреа во 6 часот и 20 минути, а ќе зајде во 17 часот и 20 минути. Утрово беа измерени минимални температури од -8 степени, додека во текот на денот ќе достигне до 3 степени.

Слични временски прилики ќе владеат и во вторник и среда, но без минусни температури во утринските часови, минималната ќе се движи околу нулата, а максималните ќе се искачат до 10 степени.

Во четврток не очекува вистински пролетен ден, ќе преовладува ведро и сончево време со пораст на температурите. Минималната температура ќе биде 3 степени, максималната дневна температура ќе достигне до 22 степени.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 3 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 4 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 1 недела

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!