Поврзи се со нас

Гостивар

Прогноза за времето во деновите од новата работна недела

Објавено

на

Новата работна недела зпочнува со тмурно и облачно време, по што ќе следува разведрување и стабилизација на временските прилики. За денес (понеделник) метеоролозите прогнозираат променливо облачно време со сончеви периоди и услови за врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен, а температурата во гостиварскиот регион ќе се движи од 9 до 21 степен.

Од вторник до петок ќе владее сончево време со мала облачност. Минималната температура ќе биде 10 додека максималната дневна ќе се искачи на 24 степени. УВ зрањето ќе биде со индекс 6.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

сите дневни вести на Телеграм:

Гостиварпред 2 недели

Гостиварецот Гоце Димовски нов директор на Дирекцијата за ТИРЗ

Гостиварпред 4 недели

Долга традиција на незаменлив вкус, „Ла Шишко“ со нов локал во Гостивар

Гостиварпред 4 недели

ИНТЕРВЈУ со Анастасија Јосифовска од Гостивар, студент на магистерски програм за медиумски комуникации во Словенија

Гостиварпред 3 недели

Дорис Димовска, млада музичка надеж од Гостивар подготвена да ја освојува сцената

Македонијапред 3 дена

Денес се слави Петровден

Рецептипред 3 недели

Летен ручек, одличен за периодов на жештина кога се јаде помалку и полесна храна

Гостиварпред 3 недели

Повторно кражба на овци и јагниња во гостиварско село

Гостиварпред 4 недели

Вознемирувачки случај во гостиварско-Татко си ги нападнал ќерката и синот

Гостиварпред 3 недели

Во уникатната библиотека на гостиварецот Јанко Билбилоски: Ретки и први изданија, буквари, читанки, монографии…Полици кои сведочат за времиња, луѓе, настани

Гостиварпред 4 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 4 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 6 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 6 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 7 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 7 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 10 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 11 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 11 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Parashikimi i motit në ditët nga java e re e punës

Објавено

на

Java e re e punës fillon me mot i zymtë dhe me re, pas çka do të pasojë pastrim dhe stabilizim të kushteve të motit. Për sot (e hënë) meteorologët parashikojnë mot i ndryshueshëm me vranësira me periudha me diell dhe kushte për rreshje të shiut. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare, kurse temperatura në rajonin e Gostivarit do të lëvizë nga 9 deri 21 gradë.

Nga e marta deri të premten do të mbizotërojë mot me vranësira të vogla. Temperatura minimale do të jetë 10 derisa ajo maksimale do të arrijë në 24 gradë. UV rrezatimi do të jetë me indeks 6.

 

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена