Поврзи се со нас

Што, како, каде?!

Нова пролетна колекција во „Д спортска опрема“

Објавено

на

  Доколку сте љубители на спортскиот стил и се подготвувате за пролетно пазарење, тогаш од помош ќе ви биде нашата “шопинг листа” на спортски парчиња од новата колекција од светски познатите брендови.

  Шопинг листа за дами

  Комбинацијата на женскиот дуксер со капа Evostripe Full-Zip и долниот дел тренерки Evostripe, на брендот PUMA, ќе го подигне вашиот стил на повисоко ниво. Дуксерот е модерна верзија на класичниот PUMA дуксер,кој е подолг од задната страна,а содржи и drycell технологија. Долниот дел тренерки се одликува со удобност,функционалност и лесно се вклопува со други парчиња облека.

  Можете да бирате помеѓу пастелна виолетова боја и класична црна варијанта.

  327 стана нов симбол на модерниот стил.

  Женскиот модел New Balance 327 претставува пресвртница на 70-тите, кога станува збор за иновациите во производството на патики, надминувајќи ги елементите на класичниот стил и давајќи им модерен изглед.

  Ова специјално издание има лесен горен дел изработен од велур и мрежа, поголем знак „N“ на страните изработен од текстуриран материјал кој имитира кожа од леопард и флексибилен гумен ѓон кој гарантира удобност и стабилност во секое време.

  Хеланките Nike Pro се со тесен крој, кој ја истакнува формата на вашето тело. Изработени се од ткаенина која ја впива потта, а преку листовите е додадена мрежа која го одржува телото суво. Мека, еластична ткаенина го следи вашето движење додека трчате, скокате или се истегнувате. Овој производ е направен од најмалку 50% рециклирани полиестерски влакна.

  Шопинг листа за мажи

  „Едноставност и елеганција“, два збора кои најдобро ги опишуваат машките Adidas lifestyle тренерки. Горниот и долниот дел од тренерките можете да ги носите во комплет или одделно. Едноставните бои ви оставаат многу можности за комбинирање и вклопување.

  Skechers Global Jogger ќе ви даде ново чувство на удобност. Овој спортски дизајн се одликува со мазна кожа, мрежест горен дел со Skechers Memory Foam влошка и издржлив ѓон Goodyear Performance.

  Hummel-HMLLEAD ZIP POLY HOODIE- е совршен дополнителен слој за вашето греење или ладење. Технологијата BEECOOL ја регулира вашата температура додека се фокусирате на перформансите. Вградениот, елегантен дизајн на дуксерот Hummel ќе го направи ваш омилен дуксер без разлика на приликата.

  И оваа сезона, Д спортска опрема, ги прави светските модни трендови достапни за сите љубители на овој автентичен, удобен и комбиниран стил. За лесно и брзо да ги најдете сите посакувани пролетни парчиња на едно место, посетете ги продавниците на „Д спортска опрема“ низ Македонија, во Гостивар се наоѓа во самиот центар на Илинденска бр.25 или нарачајте преку онлајн продавницата!

  (комерцијална објава)

  Сподели ја веста:

  ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

  Дали користите PayPal?

  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  Отворени огласи за вработување:

  Advertisement
  Занимливостипред 10 часа

  Некои од најпознатите забранети места на Земјата

  Гостиварпред 12 часа

  Старата џамија во Равен ќе биде целосно обновена до крајот на 2023 година

  Гостиварпред 15 часа

  Гостиварец обвинет за телесна повреда, истепал жена со која бил во љубовна врска

  Гостиварпред 16 часа

  Во Гостивар 4 нови позитивни на корона, активни се 18 случаи

  Гостиварпред 17 часа

  ЈО: Обвинение за злоупотреба на службена положба во општина Маврово Ростуше

  Гостиварпред 18 часа

  Ласерска корекција на диоптрија сега за 400 еур од око

  Гостиварпред 18 часа

  Гостивар домаќин на Балканскиот куп во традиционално турско стрелаштво

  Гостиварпред 20 часа

  Србин и Мароканец приведени од гостиварската полиција

  Вестипред 21 час

  Цената на струјата во ЕУ урива рекорди

  Македонијапред 23 часа

  Дополнителна субвенција од 5.760 денари за сите земјоделци со еден или повеќе хектари житни култури

  Здравје и убавинапред 23 часа

  Бананата помага за понизок крвен притисок

  Македонијапред 1 ден

  Протест против францускиот предлог пред Влада и Собрание

  Гостиварпред 2 дена

  На три локации во Вруток пронајдени 12 кубика огревно дрво од дива сеча

  Гостиварпред 1 недела

  Градскиот стадион во Гостивар добива нов современ лик

  Гостиварпред 2 недели

  Утре цел Гостивар и селата без струја неколку часа!

  Гостиварпред 2 недели

  Нов потфат на сопружниците Зендели од Гостивар, го искачија највисокиот врв во Иран

  Гостиварпред 2 недели

  Прекин на струјата утре во села и населби во Гостивар и Врапчиште

  Гостиварпред 2 недели

  Наградени математичари на прием кај градоначалникот Таравари

  Гостиварпред 2 недели

  Благодарница за скијачот Виктор Петков од Општина Гостивар

  Гостиварпред 2 недели

  Изложба во Гостивар: Девојките често добиваат сексуално вознемирувачки пораки по интернет

  Македонијапред 1 недела

  За влез во ЕУ од 2023 година, задолжително ETIAS барање и 7 евра влезница

  Македонијапред 2 недели

  Деца од социјални семејства на бесплатен седумдневен летен одмор

  Гостиварпред 2 недели

  Дечиња од Гостивар другаруваа, се едуцираа и порачаа: Разликите не‘ зближуваат!

  Спортпред 2 недели

  ФК Арсими од Чегране оствари историски пласман во 2МФЛ

  Што, како, каде?!пред 2 недели

  Неверојатни цени само за Вас! – Нов Ултра леток на Ултра Маркети

  Македонијапред 2 недели

  Исплата на јунските пензии од вторник

  Гостиварпред 3 недели

  Пазар Гостивар: Поевтинети зеленчукот и овошјето, понудата богата и примамлива

  Гостиварпред 1 месец

  Весели, разиграни дечиња на приредбата „Збогум градинке“ во Гостивар

  Спортпред 1 месец

  Леуново достоен домаќин на првата теренска трка со пречки: Адреналин, забава, невреме, натпреварувачки дух!

  Спортпред 2 месеци

  МЗТ Скопје без проблеми во празната Младост против Гостивар 72-85

  Спортпред 2 месеци

  Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

  Вестипред 2 месеци

  Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

  Спортпред 2 месеци

  КК Гостивар го „стопи“ и Еуроникел 78-70

  Гостиварпред 2 месеци

  Концерт на гимназијата во Гостивар за успех на матурантите и добредојде на полуматурантите

  Гостиварпред 2 месеци

  Велигден 2022 во Гостивар: Сплотени со радост во срцата, Христос Воскресе-Навистина Воскресе!

  Културапред 3 месеци

  Успешен концерт во Гостивар на друштвото „Браќа Ѓиноски“ во чест на Велигден

  Спортпред 3 месеци

  2МФЛ: ФК Гостивар го шокираше Вардар совладувајќи го 2-1

  Гостиарскипред 3 месеци

  Во Гостивар се одржува „Вешта жена“: Уникатни трпези, забава и дружење

  Гостиварпред 3 месеци

  Гостиварското основно музичко училиште прослави патронат

  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена