Поврзи се со нас

Гостивар

Промена на сообраќаен режим во дел од Гостивар

Објавено

на

Од утре (8 декември) до 11 декември (сабота), поради инсталација на главна водоводна линија со проектот на KFW и SECO, преодот на булевар „Браќа Ѓиноски“, делот од надвозникот на влез од Гостивар до првиот кружен тек, ке има променет сообраќаен режим, соопштија од комуналното претпријатие.

Од таму појаснуваат дека двонасочниот сообраќај ќе се одвива првите два дена на лентата-влез во Гостивар, додека останатите два дена на лентата-излез од Гостивар. „Апелираме на почитување на сообраќајните знаци, внимателно возење и разбирање до завршување на градежните активности. Асистенција ќе се врши од страна на претставници од МВР и ЈКП Гостивар“, извести ЈКП.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 47 минути

ИНТЕРВЈУ со поетот Илкер Јусуф, по повод Светскиот ден на поезијата

Гостиварпред 1 час

Приведени две жени во Гостивар, поради сомнение за повеќе сторени измами

Вестипред 1 час

Економските односи главна тема на разговорите меѓу Путин и Си, се очекува потпишување два големи договора

Македонијапред 1 час

Со одлука на НП „Шар Планина“ се забранува користењето ратраци за скијачки тури

Вестипред 3 часа

Прележаните од ковид со зголемен ризик од болести на желудникот и цревата

Занимливостипред 16 часа

(ВИДЕО) Дали сте слушнале за „прстот на судбината“? Природен феномен кој сè што ќе допре го претвора во мраз – и го убива!

Вестипред 18 часа

Апарати во домот кои трошат најмногу струја кога се вклучени, а не ги користите

Вестипред 20 часа

Цените на гасот во Европа на најниско ниво во последните 18 месеци

Гостиварпред 21 час

Над 60 казнети за брзо возење во Гостивар при вчерашната акција

Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 2 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 4 недели

Гостивар: Со картица од бившата вадел пари од банкомат

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Ndryshim të regjimit të komunikacionit në një pjesë të Gostivarit

Објавено

на

Nga nesër (8 dhjetor) deri më 11 dhjetor (e shtunë), për shkak të vendosjes së linjës kryesore të ujësjellësit me projektin e KFW dhe SECO, kalimi i bulevardit “Vëllezërit Gjinoski”, pjesa e mbikalimit në hyrje nga Gostivari deri te rrethrrotullimi i parë, do të ketë ndryshim të regjimit të komunikacionit, thonë nga Ndërmarrja Komunale.

Nga aty sqarojnë se komunikacioni dykahësh do të zhvillohet dy ditët e para në korsinë-hyrje për në Gostivar, ndërsa dy ditët e tjera në korsi-dalje nga Gostivari. “Bëjmë thirrje për respektim të sinjalistikës së komunikacionit, drejtim të kujdesshëm dhe mirëkuptim deri në përfundimin e aktiviteteve ndërtimore. “Ndihma do të ofrohet nga përfaqësuesit e MPB-së dhe NPK Gostivar”, njoftoi NPK.

 

Популарно изминативе 100 дена