Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Промени на директорски места во две гостиварски училишта

Во последниот бран на промени на директорски места во образовните институции во Гостивар, ново раководство добија две училишта.

Во основното училиште „Единство“ за директор е назначен Мерсел Садику, кој раководеше со училиштето и пред промената на локалната власт. Неколку месеци в.д директор во ова училиште беше Влера Фидани.

Во средното економско училиште за в.д. директор е поставен Тони Ефремоски, кој доаѓа на местото на Јованка Огњаноска.

Ова се најновите промени на директорски места во гостиварските училишта, откако  Министертвото за образование му ги одзеде надлежностите на градоначалникот Таравари во таа област. Претходно во повеќето училишта на подрачјето на Гостивар беа вратени старите директори.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!