Поврзи се со нас

Вести Гостивар

ПРОМО: Пееме сите – ХИМНА за КК Гостивар

На големо задоволство на навивачите, клубот и сите гостиварци, денес се промовира ХИМНА за КК Гостивар.

Песната е создадена и снимена во студиото Клиника. Стиховите се на Ружица Милошеска Брчиоска, аранжманот е на Ивица Брчиоски, а музиката ја направија заедно Ружица и Ивица. Пејачкиот дел го снимија Ружица, Перо Пандилоски и Јордан Џејмс Ивановски.

„Од страна на навивачката група Гемиџии и Кошаркарскиот клуб Гостивар, бевме замолени да снимиме навивачка песна за КК Гостивар. Со задоволство и од се срце на навивачите на КК Гостивар им ја подаруваме оваа песна – химна на КК Гостивар.“, рече Ивица Брчиоски.

Промотивно на Gostivarpress.mk слушнете како звучи химната!

 

 

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!