Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 29/03/2019 | 14:21

ПРОМО: Пееме сите – ХИМНА за КК Гостивар

На големо задоволство на навивачите, клубот и сите гостиварци, денес се промовира ХИМНА за КК Гостивар.

Песната е создадена и снимена во студиото Клиника. Стиховите се на Ружица Милошеска Брчиоска, аранжманот е на Ивица Брчиоски, а музиката ја направија заедно Ружица и Ивица. Пејачкиот дел го снимија Ружица, Перо Пандилоски и Јордан Џејмс Ивановски.

„Од страна на навивачката група Гемиџии и Кошаркарскиот клуб Гостивар, бевме замолени да снимиме навивачка песна за КК Гостивар. Со задоволство и од се срце на навивачите на КК Гостивар им ја подаруваме оваа песна – химна на КК Гостивар.“, рече Ивица Брчиоски.

Промотивно на Gostivarpress.mk слушнете како звучи химната!

 

 

Напишете коментар