Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

  • Дата: 08/11/2018 | 11:31

Пронајден кокаин при претрес во угостителски објект во Гостивар

Полициски службеници на Секторот за внтрешни работи Тетово-Полициска станица Гостивар, вчера (7 ноември) од 13 часот и 30 минути до 14 часот, извршиле претрес во угостителски објект, лоциран на улица „ЈНА“ во Гостивар.

При претресот, во собата во која престојувале 34-годишната З.Р. од Ростуше и 21-годишниот А.И. од Скопје, пронајден e кокаин, како и една банкнота со остатоци од кокаин, соопшти полицијата.

Двете лица биле лишени од слобода и по целосното расчистување на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Напишете коментар