fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Пронајден пиштол во тоалет во болницата во Гостивар

Објавено

на

Во женски тоалет на гостиварската општа болница „Ферид Мурат“ вчера околу 16 часот и 20 минути бил пронајден пиштол, соопшти полицијата. Со пиштолот марка „ Црвена застава М-57“ калибар 7,62 милиметри со 8 куршуми и футрола, биле најдени и три банкноти евра и денари.

„Набрзо е утврдено дека пиштолот е сопственост на  68-годишниот И.С. од Мало Турчане, кој го поседувал со дозвола и според чие кажување, го заборавил на тоа место. Извршен е увид и се расчистува случајот.“, извести СВР Тетово.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!