fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Пронајдена марихуана во БМВ сопрено на патот Тетово-Гостивар

Објавено

на

Двајца жители на гостиварско Чегране завршиле во Полициска станица заради марихуана. Секторот за внатрешни работи Тетово, информира дека вчера околу 20 часот и 15 минути, на автопатот Тетово-Гостивар, кај тетовската  наплaтна станица, било запрено патничко возило „БМВ“ со гостиварски регистарски таблици, што го управувал 22-годишник од гостиварското село Чегране, а во кое се наоѓал уште едно лице од истото село на возраст од 24 години.

При преглед на возилото била пронајдена марихуана. Двете лица биле  лишени од слобода и задржани во Полициската станица Тетово за целосно расчистување на случајот, по што ќе следува соодветен поднесок.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!