Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 08/02/2019 | 10:17

Пронајдени 30 килограми марихуана во возило на патот Дебар-Маврово

Вчеравечер околу 20,00 часот, на регионалниот пат Дебар – Маврово, во близина на Мелнички мост, во автомобил „Цитроен“, со скопски регистарски ознаки управуван од Ќ.М.(63) од скопско Арачиново, полициски службеници пронашле и одзеле три јутени вреќи со околу 30 килограми марихуана. МВР информира дека Ќ.М. бил приведен, а по дополнително преземени мерки, на граничниот премин „Блато“, во близина на Дебар, приведени биле и албанските државјани Д.Ц.(41) и А.М.(45).

По наредба на надлежен Јавен обвинител, приведените лица се задржани во полициската станица во Дебар за натамошна постапка.

Напишете коментар