fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Прослава по повод Денот на Општина Маврово и Ростуше

Објавено

на

Во пресрет на Денот на Општина Маврово и Ростуше, 4-ти мај, денес во салата Македонија беше организирана пригодна прослава со културно – уметничка програма и доделување на благодарници и пофалници.
„Со задоволство можам да констатирам дека со досегашните реализирани проекти во инфраструктурата, образованието, водоводи и атмосферски канализации и други проекти Општина Маврово и Ростуше ќе стане модерна и современа европска општина.
Во иднина активностите ќе бидат насочени кон реализација на капитални проекти, подобрување на патната инфраструктура, заштита на животната средина, подобрување на водоснабдувањето, на условите во образованието, проекти кои ќе бидат од големо значење на општината и целиот регион.“, рече во своето обраќање градоначалникот, Медат Куртовски.
На свеченоста беа доделени благодарници за афирмација и придонес во развојот на Општината на Миле Зечевиќ, советник на Премиерот, Омер Дурмиши директор на Здравствениот Дом во Ростуше, Нусрет Јакупоглу, заменик претседател на здружението Мак-Гоч Маниса, Ферит Адеми, Зумер Јакупи, Аднан Салиу за најуспешен претседател на МЗ. На ученици пак, кои оствариле успеси и на победниците во трунирот во мал фудбал им беа доделени пофалници.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!