Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Прослава по повод Денот на Општина Маврово и Ростуше

Во пресрет на Денот на Општина Маврово и Ростуше, 4-ти мај, денес во салата Македонија беше организирана пригодна прослава со културно – уметничка програма и доделување на благодарници и пофалници.
„Со задоволство можам да констатирам дека со досегашните реализирани проекти во инфраструктурата, образованието, водоводи и атмосферски канализации и други проекти Општина Маврово и Ростуше ќе стане модерна и современа европска општина.
Во иднина активностите ќе бидат насочени кон реализација на капитални проекти, подобрување на патната инфраструктура, заштита на животната средина, подобрување на водоснабдувањето, на условите во образованието, проекти кои ќе бидат од големо значење на општината и целиот регион.“, рече во своето обраќање градоначалникот, Медат Куртовски.
На свеченоста беа доделени благодарници за афирмација и придонес во развојот на Општината на Миле Зечевиќ, советник на Премиерот, Омер Дурмиши директор на Здравствениот Дом во Ростуше, Нусрет Јакупоглу, заменик претседател на здружението Мак-Гоч Маниса, Ферит Адеми, Зумер Јакупи, Аднан Салиу за најуспешен претседател на МЗ. На ученици пак, кои оствариле успеси и на победниците во трунирот во мал фудбал им беа доделени пофалници.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!