Поврзи се со нас

Гостивар

Противпожарната единица интервенирала во хотел во Гостивар

Денес околу 12 часот и 30 минути, од страна на гостиварската Противпожарна единица во СВР Тетово бил пријавен пожар во хотел, на ул „Гоце Делчев“ во Гостивар.

Според полицијата, огнот избувнал во кујната на ресторанот, а причинета е само материјална штета. Повредени лица нема.

Пожарникарите интервенирале и го изгаснале пожарот, увид на местото изврши екипа на ПС Гостивар, за да се утврдат причините.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!