fbpx
Поврзи се со нас

Македонија

Проверете дали сте на листата на граѓани кои ќе добијат по 6000 денари од четвртиот сет мерки

Објавено

на

Владата на последната седница донесе одлука за четвртиот сет мерки, со кои се доделува помош на граѓаните.

На страницата kupuvamdomasno.gov.mk се објавени списоците со имињата на граѓаните кои добиле финансиска помош од 6.000 денари за купување домашни производи.

Секој граѓанин со внесување на матичниот број може да провери дали е на списокот.

По 6.000 денари на сметка добиваат граѓаните со низок доход, пензионери кои имаат до 15.000 пензија, корисници на право на социјална сигурност на стари лица, млади лица од 16 до 29 години, самохрани родители, деца без родители и родителска грижа, уметници и други лица кои вршат дејност во културата, филмски работници и естрадни уметници

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!