fbpx
Поврзи се со нас

Култура

Прв “Gostivar Fall Festival” организиран од Младинска Артистичка Корелација од Гостивар

Објавено

на

Во организација на Младинска Артистичка Корелација од Гостивар. Во Центарот за Култура АСНОМ (мала сала) на 7 Октомври со почеток од 19:00 часот ќе се одржи “Gostivar Fall Festival”. Настан со поетски и музички точки посветен на есента.

Младинска Артистичка Корелација ги поканува сите љубители на уметноста на нивниот прв организиран настан.

Влезот е бесплатен.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!