Поврзи се со нас

Гостивар

Прв меморијален турнир во мал фудбал во чест на Д-р Трајче Нешковски

Објавено

на

Во Спортската сала Младост во Гостивар, во недела (14.11.2021), со почеток од 11 часот, ќе се одржи првиот Меморијален турнир во мал фудбал, во чест на прерано починатиот млад доктор од Гостивар, Трајче Нешковски.

На првиот турнир ќе учествуваат екипи од Гостивар, Скопје, Куманово, Штип и Охрид вкупно 8, кои се составени од пријатели, колеги, познаници на Нешковски. Ќе се игра по систем на елиминација, започнувајќи со четвртфинални натпревари.

„Ова е најмалку што може да направиме за Трајче, преку овој турнир да продолжат сеќавањата на него. Сите го паметиме како голем другар, подготвен секогаш, секому да помогне. Ги повикуваме гостиварци во недела да дојдат на турнирот, да му оддадеме почит на Трајче Нешковски“, велат организаторите на турнирот.

Меморијалниот турнир Д-р Трајче Нешковски го поддржаа Општина Гостивар, локални компании, граѓани на Гостивар. Gostivarpress.mk е медиумски покровител на настанот.

Триесет и две годишниот Нешковски трагично го загуби животот на 14 октомври 2020 година. Беше специјалист на Клиниката за пулмоалергологија. Ја водеше ковид-единицата во детската болница Козле во Скопје.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 3 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена