Поврзи се со нас

Вести

Прв пораз на гостиварци Блокотехна – Гостивар (85:59)

Објавено

на

По триумфот против МЗТ Скопје, победите на Блокотехна повеќе не се изненадување за никого.

Сепак, со оглед на тоа што во петтото коло против себе имаше уште еден непоразен тим, премногу убедливо звучи победата од 85:59 над Гостивар. “Пет од пет” за дебитантот во Првата кошаркарска лига кој уште отсега најави борба за највисок пласман. А, не изгледаше дека победата ќе биде изразена со толкава разлика. Гостивар беше сосема рамноправен ривал во првите 20 минути, на голем одмор се замина со осум поени предност за Блокотехна (41:33). Клучен беше третиот период во кој домаќините тргнаа со серија од 10:0 и по неполни пет минути игра поведоа со 51:33. До крајот на четвртината предноста беше зголемена уште повеќе, изнесуваше 27 разлика (68:41) и уште тогаш се надѕираше крајот.

Сегариќ беше најефикасен во гостинскиот тим со 19 поени, но потфрли клупата на Гостивар која комбинирано стигна само до два поени. На спротивната страна Младеновиќ беше најефикасен со 25 поени.

Во соработка со:
Basketball.mk

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Спортпред 3 часа

ЕВРО2024: Пивски рестрикции на дуелот меѓу Англија и Србија

Здравје и убавинапред 4 часа

Маска за регенерирање на косата која можете сами да си ја направите

Спортпред 20 часа

Почнува Европското фудбалско првенство ЕУРО 2024 – отвораат Германија и Шкотска

Гостиварпред 21 час

Мајка пријавила физички напад со солзавец врз нејзиниот малолетен син во Гостивар

Вестипред 22 часа

Путин: Прекин на огнот и мировни преговори веднаш штом Украина ги повлече војниците и прекине кандидатурата за НАТО

Гостиварпред 23 часа

Жена од Долна Бањица повредена при гаснење на пожар

Вестипред 24 часа

Почнува муслиманскиот аџилак, се очекуваат два милиони аџии

Гостиварпред 1 ден

Гостиварец пријавил уцена со фотографија на малолетната ќерка на социјални мрежи

Гостиварпред 1 ден

ЦУК: Ослободено мече кое утрово било заглавено на дрво во Маврови Анови

Гостиварпред 3 дена

Стани успешен техничар за е-трговија, дигитален маркетинг и угостителство, сметководител, банкар, правник – запиши се во СЕОУ Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Сообраќајна несреќа во Гостивар: Повредени пет лица, оштетени пет возила

Македонијапред 3 недели

Нови цени на горивата од полноќ!

Гостиварпред 4 недели

Букви на кирилица и глаголица и македонското знаме на натписот Гостивар во пресрет на 24 Мај

Гостиварпред 3 недели

Осквернавено срцето со македонското знаме и букви на натписот Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Инцидент во угостителски објект во Гостивар

Видео емисиипред 5 дена

Гледајте денес – Видео интервју со д-р Стојо Бошкоски

Гостиварпред 4 недели

Како да се реши сообраќајниот хаос во Гостивар? Гужви по улиците, паркира кој каде сака…

Гостиварпред 2 недели

Духот на работните акции живее и денес, Здружението на акцијаши Гостивар верно на мисијата

Гостиварпред 3 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 5 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 6 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 6 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 10 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена