Поврзи се со нас

Гостивар

Прва мапа за коронавирус за Македонија

Изработена е првата мапа за следење на состојбата со коронавирус во Македонија. Преку мапата може да се следат податоци за бројот на заболени, возраста, местото на живеење и друго.

Мапата може да ја погледнете ТУКА ја изработи комапнијата ГДИ од Скопје.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!