fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Прва меч топка за КК Гостивар против Кожув за влез на Final 4 (18 часот)

Објавено

на

Продолжува Супер лигата во Македонското кошаркарско првенство. После лавовската борба и поразот во минатото коло против МЗТ Скопје, кошаркарите на Гостивар денеска ја пречекуваат екипата на Кожув.

Ова е трет натпревар сезонава против екипата од Гевгелија, гостиварци немаат пораз од избраниците на Александар Јончевски. Со победа на денешниот натпревар „бело-сините“ и математички обезбедуваат место на фајнал-фор завршницата.

Гевгеличани во досегашниот дел од првенството имаат скор од 13 победи и 11 порази. Одморени влегуваат во денешниот дуел против Гостивар, бидејќи службено го добија натпреварот со Куманово во минатото коло, поради технички проблеми на кумановци.

Избраниците на Марјан Србиноски, како се приближува завршницата така ја подигаат својата форма иако со доста повредени играчи, изминатиов период пружија партии какви посакува секоја кошаркарска публика. Со 17 победи и 7 порази моментално се наоѓаат на 4. позиција и натпревар помалку од Блокотехна. Со победа денес ќе се вратат на 3. место.

Натпреварот во Младост започнува од 18 часот.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!