fbpx
Поврзи се со нас

Спорт Гостивар

Прва победа на гостиварки – Ја совладаа екипата на Студент во Скопје (58-70)

Кошаркарките на ЖКК Гостивар ја остварија првата победа сезонава. Во рамки на 3.коло од Првата кошаркарски лига – Жени, ја совладаа екипата на ЖКК Студент Академија со резултата 58-70.

Гостиварки од самиот почеток наметнаа силно темпо, одржувајќи го истото низ сите четвртини, иако настапија без повредените Бадиоска и Стојаноска, скопјанки немаа одговор пред налетот на ЖКК Гостивар.

Фросина Петреска беше најрасположена кај гостинскиот тим, запиша 25 поени и 13 скока. Цветаноска постигна 21, Харбов 11 поени, Волческа и Божиноска по 5 поени, Крстеска и Димиријеска по 2 поени.

Во следното коло ЖКК Гостивар повторно ќе игра на гости против екипата на ЖКК Пантери.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Кој ќе ја состави новата Влада?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!