Поврзи се со нас

Македонија

Прва пресуда за „Рекет“ – Кичеец осуден на три години затвор

На третоосомничениот во Рекет, Зоран Милевски Кичеец, судијката Васка Николовска – Масевска денеска му изрече казна затвор со траање од три години.

Тој е еден од тројцата осомничени за овој случај, со Бојан Јовановски и Катица Јанева. Обвинет е за кривичното дело „Примање награда за противзаконито влијание“ според член 359 став 7. Милевски вчера на почетокот на судењето се изјасни за виновен, признавајќи го делото.

Неговите адвокати изјавија дека пресудата е превисока и дека ќе се жалат.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Гостиварпред 23 минути

Апел од полицијата по растот на заболени во Гостивар – Мерките да се почитуваат максимално!

Гостиварпред 1 час

Акцијата за санирање на Русино ќе трае најмалку 4 до 5 дена, зафатена е поголема површина

Гостиварпред 2 часа

Дафина Стојаноска од ВМРО ДПМНЕ: И моите сограѓани Турци не се задоволни од оваа власт

Гостиварпред 2 часа

Србиноска на средба со граѓани со оштетен вид во Гостивар: ИНТЕГРА ќе води грижа за лицата со попречености

Гостиварпред 3 часа

Највисока бројка на заразени со корона во регион на Гостивар до сега, вкупно 23 – една почината пациентка и 8 оздравени

Гостиварпред 6 часа

17 нови решенија за изолација во Гостивар, исконтролирани 142 лица

Гостиварпред 7 часа

Приведен гостиварец заради закани кон функционер на Владата

Македонијапред 8 часа

Еве ја листата на сместувачки капацитети каде може да се плати со ваучер за домашен туризам

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!