fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Првата „бомба“ на КК Гостивар се вика – Карим Канти

Објавено

на

Дека се сериозни во намерата да го надминат минатогодишниот успех, управата на КК Гостивар покажува со ангажманот пред почетокот на подготовките за претстојната сезона.

После неколку недели преговори, денес падна договор со веќе новиот играч на гостиварци – Карем Канти.

25-годишниот американец игра на позиција 1 и 2, висок е 185 сантиметри. Во досегашната кариера има настапувано во Америка, Канада, Италија и Мароко. Во 2016 Канти беше дел од пошироката НБА драфт листа.

Во КК Гостивар заврши по препорака на големо кошаркарско име. Деталите околу трансферот не се обелоденети, но едно е сигурно. Канти ќе биде огромно појачување за гостиварци.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 5 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се постават ПЛАСТИКОМАТИ – остави пластично шише, земи пари!

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!