Поврзи се со нас

Спорт Македонија

Првата кошаркарска лига се проширува на 12 екипи

Кошаркарската федерација на Македонија денеска и официјално ги промовира екипите на ТФТ и Црн Дрим во нови прволигаши.

Во сезоната 2020/2021 во Првата македонска кошаркарска лига ќе учествуваат 12 екипи: KK Гостивар, МЗТ Скопје, Работнички, Куманово, Пелистер, Кожув, Еуро Никел, Академија ФМП, Вардар, МЗТ Скопје УБ и новајлиите ТФТ и Црн Дрим.

Управниот одбор на КФМ одлучи во наредната сезона четири екипи ќе испаднат од најквалитетната лига и повторно најелитното кошаркарско натпреварување во земјава ќе се врати на 10 клуба.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!