Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Први победи за ФК Гостивар и Вардар од Форино во 2МФЛ

Фудбалерите на ФК Гостивар ја запишаа првата официјална победа во новата сезона 2019/2020. Во второто коло од 2 МФЛ – запад, гостиварци славеа во Охрид.

Со погодокот на Илбер Алили, во 14.минута ја совладаа екипата на ФК Охрид со резултат 0:1, и ги запишаа првите бодови сезонава. Во следното коло Гостивар ја пречекува екипата на Влазерими 77.

И Вардар од Форино ја запиша првата победа сезонава. На домашен терен ја совладаа екипата на Кадино од Скопје со 3:0. Во следното коло му гостуваат на Лабуништа во Струга.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!