fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Првото родено бебенце во Гостивар во 2021-ва година е женско

Објавено

на

Утрово во 9 часот и 52 минути во гинеколошко-акушерското одделение во гостиварската болница, се роди првото бебе во Гостивар во новата 2021-ва година. Бебенцето е женско, тешко 3.750 гр, долго 52 сантиметри и е прво дете на брачниот пар Веби и Аљбина Салиу од Мало Турчане. Породувањето со царски рез го изврши тим под водство на доктор Зоран Нофитоски, кој не‘ информираше дека и мајката и новороденчето се во добра здравствена состојба.

Првото бебе во земјава во 2021 година е машко, тешко 3 650 грама и долго 51 сантиметар. Бебенцето е родено во 00:01 часот на гинеколошко-акушерската клиника во Скопје.

Нека се здрави и живи!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!