Поврзи се со нас

Спорт

ПСЖ нуди 110 милиони евра за Осимен, Наполи сака повеќе

Објавено

на

ПСЖ ја испрати првата понуда за напаѓачот на Наполи, Виктор Осимен.

Според наполитанскиот весник „Il Mattino“, парижаните понудиле 110 милиони евра за напаѓачот, но оваа сума не му одговара на Наполи. Агентот на Осимен, Роберто Календа знае дека играчот нема да биде ослободен за толкава сума. Засега ПСЖ нема намера да ги задоволи барањата на Наполи.

ПСЖ е подготвен на Осимен да му понуди договор за 12 милиони евра годишно. Во моментов напаѓачот не е подготвен да изнуди трансфер од Наполи. Италијанскиот клуб верува дека по 15 август ПСЖ може да даде „непристојна“ понуда. Не е одреден рок за заминување на Осимен.

Календа се надева дека ПСЖ ќе даде уште една, повисока понуда. Забележано е дека Луис Енрике е „луд“ по Осимен.

Дваесет и четиригодишниот напаѓач минатата сезона постигна 31 гол и четири асистенции во 39 настапи за Наполи во сите натпреварувања.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Притвор за 30 годишник од Гостивар, снимал сексуални односи со девојче и видеата ги чувал во телефон за да ги споделува

Гостиварпред 1 недела

Храбра во борбата со рак, Рената од Гостивар споделува за голготата, болката, сомнежите, надежта…

Гостиварпред 2 недели

Несреќа во Гостивар: Со „бмв“ удрил во пешак, па во ограда и куќа

Гостиварпред 3 недели

Нарушен јавен ред и мир во болницата во Гостивар, приведен е маж

Гостиварпред 4 недели

Утрово уапсен гостиварец за обљуба врз девојче

Гостиварпред 3 недели

„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ на Gostivarpress.mk со Велко Бобароски, претседател на Здружение на дијабетичари во Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Во Гостивар отворена работилница за бесплатна поправка на стари предмети-Помалку отпад, развој на занаетчиството

Гостиварпред 3 недели

Убиени се мечка и две мали мечиња во Жировница

Гостиварпред 2 недели

Маврови Анови: Со црева краделе гориво од службени возила

Гостиварпред 2 недели

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 3 недели

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 2 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 2 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 2 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 2 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 2 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 3 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Гостиварпред 3 месеци

Јунски пазарен ден во Гостивар со полни тезги, еве ги цените

Огласи за вработување:

АНКЕТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена