fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Пуштена во употреба спортската сала во гимназијата во Гостивар

Објавено

на

Гимназијалците во Гостивар конечно добија спортска сала. Часовите по физичко воспитување, повеќе нема да ги одржуваат во салата на соседното економско училиште, како што беше пракса во изминатите децении. Отсега на располагање им стои спортски објект во нивното училиште.

Салата се градеше 11 години со прекини, а поголемиот дел од парите за изградба и опремување, околу 40 милиони денари, се обезбедени од општинскиот буџет.

Во гостиварската гимназија настава посетуваат 1.060 средношколци.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!