Поврзи се со нас

Спорт

Работнички од 16 часот го пречекува КК Гостивар

Објавено

на

Кошаркарките на Работнички и Гостивар денеска во нестандарден термин од 16 часот, без присуство на публика ќе го отворат 15. коло од Првата македонска кошаркарска лига.

Работнички во овој дуел влегува по мини серија од три порази по ред. Избраниците на Димитар Мираковски со 7 победи и исто толку порази се наоѓаат на 7. позиција. Додека гостиварци со 9 победи и 5 порази после поразот од ТФТ Скопје во минатото коло се најдоа на 6. позиција, односно имаат два бода повеќе од екипата од „Градски Парк“.

Дуелите помеѓу овие две екипи секогаш носеле неизвесни и интересни натпревари, меѓусебниот скор кажува Работнички има 9, КК Гостивар 6 победи од последни 15 одиграни натпревари.

Натпреварот се игра во СРЦ „Кале“ во живо може да го следите ТУКА.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 4 недели

Втора победа за Јулијана Златаноска на Вешта жена во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 4 недели

„Вешта жена 2023“ во Гостивар во знакот на љубовта!

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 6 дена

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Отворени огласи за вработување

- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена