fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Работник паднал од зграда во изградба во Гостивар

Објавено

на

Четириесет и петгодишник со повреди е пренесен на скопските клиники, откако паднал од зграда во изградба во Гостивар.

Вчера (29 април) околу 8 часот во Полициската станица Гостивар, било пријавено дека на улица „Браќа Блажевски“ во Гостивар 45 годишниот А.Ш. од селото Градец, изведувајки градежни работи во зграда, паднал од висина од околу 3,5 метри.

По укажаната лекарска помош во Ургентниот центар во Гостивар, бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Гостивар и се работи на расчистување на настанот, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Ова е втор ваков случај периодов во Гостивар. Пред околу две недели, 51 годишно лице од скопско Кондово, кое изведувало градежни работи во објект во изградба на улица „Бранко Станоевиќ“, падна и се здоби со тешки телесни повреди.

 

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!